תביעות סיעוד

תביעות סיעוד

הבטיחו לעמוד לצידך בעת צרה ונידחת? אתה לא היחידי! רוב תביעות הסיעוד נדחות על ידי חברות הביטוח

העלות הכלכלית לחיות ולשרוד במצב סיעודי הינה יקרה מאוד, הן על המטופל והן על בני משפחתו. ברוב המקרים המצב הסיעודי מחייב היעזרות במטפל/ת סיעודיים, בית אבות, תרופות, ובנוסף לכל האמור, הסיטואציה המורכבת משליכה על כל המשפחהגם מבחינה נפשית וגם מבחינה כלכלית.

במקביל לקושי בהתמודדות עם המצב הרפואי שגרם למצב סיעודי, יש צורך אף להתמודד עם המצב הכלכלי, לנסות ולשרוד ואף להתמודד עם המצב הנפשי!

אולם כאשר חולים סיעודיים (ובני משפחתם) מחליטים סוף סוף לפנות לחברת הביטוח בכדי לממש את זכויותיהם בעת צרה, רבים מהם מגלים לדאבונם, כצפוי, כי חברת הביטוח דוחה את התביעה!

חשוב לזכור שזה לא סוף המסעפנו לעורך דין המומחה בתחום להילחם על זכויותיכם וזאת כפי שמשרדנו מספק!!!

לפעמים דחיית התביעה על ידי חברת הביטוח אינה מוצדקת ונועדה אך ורק להערים קשיים על המבוטח. לכן, מומלץ שלא לנהל תביעות מול חברות הביטוח באופן עצמאי, ויש לפנות ישירות לקבלת סיוע משפטי. עורך דין יוכל לסייע באיתור מידע אשר המבוטח לא ידע אודותיו, לדוגמא לערוך בחינה מדוקדקת לגבי טענות חברת הביטוח לדחיית התביעה (ולהדוף אותן), וכן לאתר מידע ונתונים שאינם נכונים ו/או מדויקים.

אתם במצב סיעודי וזקוקים לעזרת הזולת? חשוב קודם כל, לפני שאתם פונים לחברת הביטוח, לדעת מהו מצב סיעודי.

פוליסת סיעוד מעניקה תגמול כספי חודשי לתקופה מוגדרת (לרוב עד 60 חודשים), וזאת במקרה שבו תיקלעו למצב סיעודי תפקודי או לתשישות נפש.

הכוונה למצב סיעודי תפקודי אשר מוכר על ידי חברת הביטוח אשר בוחנת את היכולת של המבוטח לבצע פעולות יומיומיות על פי מבחן ADL
(Activities of Daily Living). הרעיון במבחן זה הוא לבדוק עד כמה המבוטח מתפקד באופן עצמאי בביצוע פעולות יוםיומיות, ועד כמה הוא נזקק לעזרת הזולת.

המבוטח ייקבע כעומד בתנאי הפוליסה במידה שהוא נתון במצב סיעודי שבו בריאותו ותפקודו ירודים עד כדי שהוא אינו יכול לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי בלפחות שלוש מתוך ששת הפעולות היומיומיות המוגדרות במבחן ה-ADL: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, רחצה, אכילה ושתיה, שליטה בסוגרים וניידות. חשוב לזכור להעביר לחברת הביטוח מסמכים רפואיים המעידים על שינוי בתפקוד שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה או מליקוי בריאותי.

כמו כן, מעבר ליכולות הפיסיות, מצב סיעודי יכול להיות קשור לתשישות נפש. דהיינו, רופא מוסמך שבדק את המבוטח ומצא פגיעה בפעילותו הקוגניטיבית, פגיעה בזיכרון לטווח קצר ועם הזמן גם לטווח ארוך, ליקוי בשיפוט, חוסר התמצאות בזמן ו/או במקום שנגרמה בעקבות מחלת אלצהיימר או בשל דמנציה.   

במידה שנדחיתם או אתם רוצים לממש פוליסה קיימת, פנו ללא דחייה ונעזור לכם לממש את זכויותיכם.

התקשר עכשיו